Home » Archives by category » Lajme (Page 3)

Myftinia Puke ndihmon nje familje me lavatriçe

Myftinia Puke ndihmon nje familje me lavatriçe

Myftinia Puke e mbeshtetur nga Zyra e Gruas prane KMSH-se Tirane ka ndihmuar me nje lavatrice nje familje ne Hadroj te Pukes. Myftinia Puke falenderon donatorin per ndihme e ofruar familjes ne fjale. 6.10.2016   Share

Myftiu i Pukes mesazh ngushellimi familjes Muça

Myftiu i Pukes mesazh ngushellimi familjes Muça

Ne moshen 80 vjeçare ish Kreu i Komunitetit Mysliman te Shqiperise H.Selim Muça i ka dorezuar shpirtin Allahut xh.sh. Qofte banor i Xhennetit. Te pa lodhur sebashku me H.Selim Muçen per 10 vite kemi punuar per islamin. Ne emer te myslimaneve te rrethit te Pukes i shpreh familjes Muça ngushellimet me te sinqerta. Myftiu i […]

Kreu i Bashkise Puke z.Gjonaj dorzon ne Myftini Vertetimin Hipotekor te Xhamise Puke

Kreu i Bashkise Puke z.Gjonaj dorzon ne Myftini Vertetimin Hipotekor te Xhamise Puke

Pas punes qe Myftinia Puke ka bere nder vite per çertifikimin e Xhamise Puke si objekt dhe token e saj dhe se fundi te stafit te Bashkise Puke nen kujdesin e kreut te Bashkise Puke u be sot dorzimi nga ana e kreut te Bashkise Puke Gjon Gjonaj te Vertetimit Hipotekor te Objektit Xhamia Puke. […]

Myftiu zhvillon vizite ne familjen Lluka pas apelit qe ajo beri per ndihme

Myftiu zhvillon vizite ne familjen Lluka pas apelit qe ajo beri per ndihme

Sikur te mos mjaftonin hallet dhe problemet e tjera qe kishte familja e Xhavit Llukes tashme ato po jetojne situaten me te veshtire te jetes se tyre. Prej disa ditesh familja Lluka ndodhet ne qiell te hapur. Ai ne median lokale dhe jo vetem beri thirrje per ndihme. Pas kesaj Myftiu i Pukes Gezim Kopani […]

Drejte perfundimit projekti elektrik ne Xhamin Qerret

Drejte perfundimit projekti elektrik ne Xhamin Qerret

Eshte drejte perfundimit projekti i instalimit te energjis elektrike ne Xhamin e fshatit Qerret. Po ashtu ka perfunduar rregullimi i shkalleve te dy minareve te kesaj xhamia. Nderkohe se shpejti do vijoje puna per vendosjen e dyerve dhe dritareve. 27.7.2016   Share

Deputeti i LSI per qarkun Shkoder merr persiper rindertimin e xhamise Rrypë

Deputeti i LSI per qarkun Shkoder merr persiper rindertimin e xhamise Rrypë

Gjate vizites se bere me rastin e Fiter Bajramin ne Myftinine e Pukes deputeti i LSI per Qarkun e Shkodres Agron Cela ka marr persiper rindertimin e xhamise se fshatit Rrype te njesise administrative te Rrapes. Ne fjalen e tij deputeti Cela tha: “Ne diskutuam dite me pare per xhamin e Rrapes. Organizova shoket dhe […]

Myftiu i Pukes:Aktet terroriste qe degjojme skan lidhje me islamin

Myftiu i Pukes:Aktet terroriste qe degjojme skan lidhje me islamin

Myftiu i Pukes Gezim Kopani gjate hytbes se Bajramit mbajti nje reagim ne lidhje me aktet terroriste ku nder te tjera tha: “…Aktet terroriste qe degjojme dhe qe ndodhin ne shume vende te botes nuk kan asnje lidhje me islamin. Shikojme se si ne vende te ndryshme islame dhe jo vetem ndodhin. Shikuam se si […]

Myftinia Puke vijon te ndihmoje familjet ne nevoj dhe ato me aftesi ndryshe

Myftinia Puke vijon te ndihmoje familjet ne nevoj dhe ato me aftesi ndryshe

Myftinia Puke vijon te ndihmoje me pako ushqimore dhjetra familje ne rrethin e Pukes. Shperndarja e radhes ishte ne qytetin e Pukes ku u ndihmuan familjet qe skan te adhura, jetim si dhe familjet te cilat kan persona me aftesi ndryshe. Pakot ushqimore u mundesuan nga Fondacioni Deniz Feneri dhe shoqata Perpjekja. 18.06.2016 Share

Shperndahen pakot e para ushqimore ne qytetin e Pukes

Shperndahen pakot e para ushqimore ne qytetin e Pukes

Myftinia Puke ne bashkepunim me Diyanetin e Turqise u be e mundur shperndarja e pakove te para ushqimore ne qytetin e Pukes. Perfitues te ketyre pakove ishin femijet jetim si dhe familjet me ndihme ekonimike. Nderkohe Myftiu i Pukes Gezim Kopani sebashku me perfaqesuesit e Diyanetit te Turqise perferuan qe disa poko te shperndahen ne […]

Pas apelit per ndihme Myftiu ben vizite ne familjen Xheladini dhe Cana

Pas apelit per ndihme Myftiu ben vizite ne familjen Xheladini dhe Cana

Pas apelit per ndihme te bere ne televizion, Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka bere vizite ne familjen e Bashkim Xheladinit dhe Shkelzen Canit. Gjate vizites Myftiu Gezim Kopani dergoi pako me ushqime, rroba etj. Nderkoh Myftiu Gezim Kopani nder te tjera tha: “Me te degjuar apelin e bere nga keto dy familje, ne vendosem qe […]

Njoftim per marrjen e Lejes se Zhvillimit per rindertimin e xhamise se Koder Hanit

Myftinia Puke njofton besimtaret se dje me vendim nr.18 date; 04.12.2018, eshte marr “Leja e Zhvillimit” nga Bashkia Puke per rindertimin e xhamis se vjeter te Koder Hanit. Sipas maveshjes me KMSH, xhamia sponsorizohet dhe ndertohet nga Fondacioni Miresia. Me lejen e Zotit, ne pak kohe ose dite , ne vartesi te ecjes se proceduarave […]