Taksitë ajrore për transportin e pelegrinëve nga Xhedah në Mesxhid al-Haram

Sipas raporteve është bërë zyrtarisht e ditur se Linja Ajrore Kombëtare Saudite është gati të përdorë…

Ne keto dite te acarta , Myftinia Puke u gjendet prane dhjetra familjeve ne Puke

Ne keto dite te acarta Myftinia Puke ne bashkepunim me Fondacionin Mirenjohja ju gjend prane disa…

Si pasoj e motit , demtohet çatia e xhamis Iballe. Myftinia ben riparimin

Pas demtimeve ne çatin e xhamis se fshatit Iballe si pasoj e motit dhe erave te…

Familja 6 antashe behet me shtepi te re

Pas kerkeses se nje familje te pastreh , Myftiu i Pukes Gezim Kopani dhe jo vetem…

Përfundoi punimet Konferenca: Xhamia te shqiptarët – histori, mision, identitet

Ka përfunduar sot punimet dy ditore Konferenca Shkencore “Xhamia te shqiptarët – histori, mision, identitet”, e…

Kryetari i Sofrës Pukjane sëbashku me anëtarë e tjerë vizitojnë Myftininë e Pukës

Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti sot ne nje takim Kryetarin e Sofres Pukjane Rrok Gjoka…

Inaugurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë

Nën një atmosferë të ngrohtë shpirtërore u zhvillua ceremonia e inaugurimit të rindërtmit të xhamisë së…

Kryetari i KBI Gjakove , Dr. Valon ef. Myrta viziton Myftinin e Pukes

Kryetari i Keshillit te Bashkesise Islame Gjakove dr. Valon ef. Myrta ka vizituar Myftinin e Pukes…

Mesazh urimi i Myftiut te Pukes me rastin e 120 vjetorit te shkolles Iballe , Puke

MESAZH URIMI I MYFTIUT TE RRETHIT PUKE GEZIM KOPANI ME RASTIN E 120 VJETORIT TE SHKOLLES…