Njoftim: Me datë; 09 korrik 2022 është festa e Kurban Bajramit

Myftinia Puke njofton besimtaret mysliman te rrethit Puke se diten e shtune date 09 korrik 2022…

Disa rregulla mbi Kurbanin

Ne fene islame therja e kurbanit behet vetem per Allahun xh.sh. dhe ai qe ben kurban…

Ramush Haradinaj viziton xhamin dhe trojet e të parëve në fshatin Iballe të Pukës

Sot 07 qershor 2022 ish Kryeministri i Kosovës Z. Ramush Haradinaj i shoqëruar nga djali i…

Njoftim – Regjistrimi per Haxhin 2022

Njoftim! Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë të interesuarit se tarifa e haxhit për këtë…

Njoftim

Myftinia Puke njofton besimtaret mysliman se ka nevoj per nje kujdestar objekti. Te interesuarit te paraqiten…

Fëmijët e qytetit Pukë festojnë Fitër Bajramin

Kete here femijet e qytetit Puke e festojne ndryshe Fiter Bajramin. Nen kujdesin e Pergjegjeses se…

Myslimanët pukjanë festojnë festen e Fitër Bajramit

Qe ne oret e para te mengjesit te dates 2 maj 2022 qindra besimtar mysliman te…

Njoftim; Nesër është Fitër Bajrami

NjoftimMyftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se sot date 1 maj 2022…

Urimi i Myftiut të Pukës me rastin e Fitër Bajramit (01.05.2022)

Bismilahir Rahmanir Rahim!Në emer të Allahut, Mëshiruesit dhe Mëshirëbërësit!Të nderuar besimtarë mysliman të rrethit Pukë!Sapo kaluam…