Nga xhamia Iballe Myftiu Gezim Kopani uron besimtaret per muajin e Ramazanit

Pas nje bisede fetare ne xhamin e Iballes Myftiu Gezim Kopani ka uruar te gjithe besimtaret mysliman me rastin e fillimit te muajit te bekuar te Ramazanit:

Xhamia Iballe 26.06.2014
Xhamia Iballe 26.06.2014

“Sonte startojme namazin e teravive, gje qe tregon se neser me lejen e Zotit do dalin agjerueshem. Nga xhamia e fshatit Iballe uroj te gjithe besimtaret mysliman per agjerim te mbare dhe te pranuar tek Allahu. Ky muaj eshte meshire dhe rahmet per ne, eshte muaji i bashkimit dhe i lutjeve.Eshte muaji ne te cilin Allahu xh.sh fal gjynahet dhe i meshiron agjeruesit dhe pune miret. Prandaj muaji Ramazan fton te gjithe qe te jene me te mire, me te dashur, me pune mire, dhe me afer familjes dhe Zotit, pasi duke kene afer Zotit me agjerim lutje dhe namaze edhe Zoti do jete afer nesh. Edhe nje here duke ju uruar agjerim te mbare, uroj te gjithe mysliman gezuar muajin e bekuar te Ramazanit!”

Iballe 26 qershor 2014

Leave a Reply