Myftiu Gezim Kopani takim me besimtaret e Iballes ne prag te Ramazanit

Myftiu i Pukes Gezim Kopani ne kuader te nates se Ramazanit ka zhvilluar sot 27.06.2014 ne xhamin e Iballes takim me besimtaret mysliman. Ne kete bisede fetare myftiu Gezim Kopani foli mbi vlerat qe mbar agjerimi i muajit te Ramazanit. Ai nder te tjera tha: “Muaji Ramazan eshte muaji qe mbulon me rahmet te gjithe besimtaret kudo qe ata ndodhen, prandaj ky eshte muaji qe myslimanet duhet ti afrohen Allahut xh.sh me agjerim, lutje e sadaka. Sadaka eshte edhe ti ofrosh agjeruesit nje gote uje, prandaj lete bejme sa me shume vepra te mira brenda ketij muaji.” Ne fund te takimit u shperndan literatura dhe imsakije te Ramazanit.

Iballe 27 qershor 2014

IMG_1223

Xhamia Iballe 26.6.2014
Xhamia Iballe 26.6.2014

Leave a Reply