Xhamia historike e Myftinisë Pukë , Kodërhani vatër përpjekjesh për Liri e Pavarësi të Atdheut

Nga: Prof. Dr. Bajram Xhafa   Ne kuader te rindertimit te xhamise historike te Myftinise Puke (Koder Hani),…

Inaugurohet rindërtimi i xhamisë së vjetër të “ Kodër Hani ”, Pukë

Nën një atmosferë të ngrohtë shpirtërore u zhvillua ceremonia e inaugurimit të rindërtmit të xhamisë së…

Myftinia Puke organizoi simpozium kushtuar xhamive

Inagurimit te rindertimit te xhamise se vjeter te Xhamia Kodër Hani Pukë i parapriu sot 3…

Myftiu Gezim Koipani priti ne takim Xhevahir Pemaj , vllaznia e te cilit shume here ka mbeshtetur familjet ne nevoj

Sot Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim Xhevahir Pemen nga fshati Qerret i…

Myftiu Gëzim Kopani zhvilloi vizitë zyrtare në Bashkinë Fushë Arrëz

Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloi nje vizite zyrtare ne Bashkin e Fushe Arrezit ku u…

Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloi nje takim ne fshatin Trun i Poshtem , Blerim

Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloi nje takim ne Trun te Poshtem te Njesis Administrative Blerim.…

Sonte është nata e Mevludit , ditëlindja e Profetit Muhammed a.s.

Nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka kujtuar naten e Mevludit…

Thirrje: Komuniteti Mysliman i Shqipërisë i bën thirrje besimtarëve që të deklarojnë në Census perkatësin fetare

Thirrje Të dashur besimtarë, praktikantë ose jo. Nesër, datë 18 shtator 2023, në të gjithë Shqipërinë…

U zhvillua zgjedhja e antarëve të Këshillit të Myftinisë Pukë dhe antari i KP-së

Pas zgjedhjeve te antareve te Keshillave te xhamive Myftinia Puke zhvilloi sot date: 27 korrik 2023,…