Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloi disa takime ne fshatin Kryezi

Myftiu i rrethit te Pukes Gezim Kopani ne kuader te zhvillimit te disa aktiviteteve islame dhe jo vetem ne rrethin e Pukes ka zhvilluar disa takime ne fshatin Kryezi.

Gjate ketyre takimeve Myftiu Gezim Kopani ka theksuar rendesin e ringritjes se vlerave islame po ashtu edhe ato te kulteve islame . Pjese e ketyre takimeve ishte edhe donatori i Xhamise se Re Kryezi Muhamet Brahaj me te cilin Myftiu Gezim Kopani zhvilloi nje takim ku pasi e falenderoi per ndertimin e Xhamise , diskutuan disa ceshtje te ndryshme.

Gjate ketyre takimeve Myftiu Gezim Kopani shoqerohej nga Anetaret e Keshillit te Myftinise se rrethit Puke si; Xhemal Meçi, Basri Selimaj dhe Mustaf Arifaj.

Ky material u publikohet sot; 26.10.2015

Takimi eshte zhvilluar me; 18 tetor 2015

Leave a Reply