Myftiu i Pukes Gezim Kopani mori pjese ne iftarin e shtruar nga Bashkia Puke

Me date 08 qershor 2018, Myftiu i Pukes Gezim Kopani mori pjese ne iftarin e shtruar nga kreu i Bashkise Puke Gjon Gjonaj.

Ne fjalen e tij kreu i Bashkise Puke uron besimtaret mysliman per sakrificen qe bejne gjate nje muaj gje e cila tregon per forcen e madhe qe njeriu ka. Duhet vlersuar nga te gjithe besimet  sakrificen tuaj. Pasi agjerimi eshte sakrifice njerezore qe tregon forcen qe ka njeriu kur ec ne rrugen e Zotit.

Ndersa ne fjalen e tij Myftiu Gezim Kopani nder te tjera tha: “Falenderojme kreun e Bashkise Puke per shtrimin e ketij iftari, pasi tryeza e iftarit eshte deshmi e respekti dhe bashkimi per te cilin kemi shume nevoj. Kushdo qe respekton fen e tjetrit ka respektuar veten dhe fen e tij..”

Puke; ramazan 2018

34701182_631031543899469_2956487630654537728_o

34750893_631030710566219_6439024878652751872_o

34822105_631030890566201_6562748283561705472_o

 

 

 

 

 

Leave a Reply