Home » Archives by category » Njoftime (Page 7)

Njoftim

Njoftim

Njoftim: “Myftinia Puke njofton besimtaret e fshatit Qerret se namazi i xhumas ne xhamin e fshatit Qerret do falet ne oren 14:00. Po ashtu njoftojme femijet e fshatit Qerret se kursi i Mejtepit do zhvillohet cdo dite te diele ne oren 9:30 tek xhamia Qerret Puke.” 29.3.2017 Share

Njoftim:Me dt.25.3.2017 Myftinia Puke organizon simpoziumin “Mesazhe Profetike”

Njoftim:Me dt.25.3.2017 Myftinia Puke organizon simpoziumin “Mesazhe Profetike”

Me date 25 mars 2017, ora 11:00 ne Sallen e Leksioneve te Pallatit te Kultures Puke , Myftinia Puke organizon simpoziumin me titull: “Mesazhe Profetike“ Programi   -Hymni kombetar -Recitim nga Kur’ani -Dokumentar (12 min) -Fjale pershendetese e Myftiut Gezim Kopani -Fjale pershendetese e N/Kryetarit te Komunitetit Mysliman te Shqiperise Gazmend Aga -Fjale pershendetese nga […]

Moti i acart,Mbledhet Keshilli i Myftinise Puke

Moti i acart,Mbledhet Keshilli i Myftinise Puke

Es selamu alejkum! Neser date 15 janar 2017 me kerkese te disa anetareve te Keshillit te Myftinise Puke zhvillohet Mbledhja Jasht Radhe e Keshillit te Myftinise Puke me kete rend dite: “Shqyrtimi dhe analizimi i situast se veshtire atmosferike qe po kalon rrethi i Pukes dhe shkuarja ne ndihme te familjeve ne nevoj, e ne […]

Njoftim

Njoftim

Njoftim Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret se ka ardhur kalendari i namazeve per vitin 2017. Kalendari i ri kushton 50 lek dhe mund ta terhiqni cdo dite pran xhamis se qytetit te Pukes.   Share

Me dt.26.11.2016 seminar me xhematin e grave te qytetit te Pukes

Me dt.26.11.2016 seminar me xhematin e grave te qytetit te Pukes

Njoftim: Me date 26.11.2016 ora 11:00 ne Sallen e Leksioneve te Pallatitit te Kultures Pukes Myftinia Puke / Sektori i Gruas zhvillon seminarin “Pozita e femres ne Islam dhe roli i saj ne shoqeri.” Ne kete siminar do ndiqet nje mini dokumentar mbi rolin e gruas, kumtesa, pershendetje dhe mbyllja me nje koktej. Aktiviteti eshte […]

Ne xhamin e Pukes do falet namazi i Xhenazes ne munges te Shuajb Aranutit

Ne xhamin e Pukes do falet namazi i Xhenazes ne munges te Shuajb Aranutit

Me udhezim te Myfiut te Pukes sot me 28.10.2016 pas namazit te Xhumase ne Xhamin e Pukes do falet namazi i xhenazes ne munges te imam Shuajb Muharrem Aranutit. Paralelisht ne xhamin e El Fehja te Jordanis do behet falja e namazit te xhenazes se imamit. Date ; 28.10.2016 Myftiu Gezim Kopani Share

Njoftim:Me dt.12.9.2016 është dita e parë Kurban Bajramit

Njoftim:Me dt.12.9.2016 është dita e parë Kurban Bajramit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se me date 11 shtator 2016 eshte dita e Arafatit pra Nata e Kurban Bajramit, ndersa me date 12 shtator 2016 eshte dita e pare e Kurban Bajramit. Namazi i Kurban Bajramit ne Xhamin e qytetit te Pukes behet ne oren 07:00 ndersa xhamia […]

Njoftim:Neser festa e Fiter Bajramit

Njoftim:Neser festa e Fiter Bajramit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se neser date 5 korrik 2016 eshte festa e Fiter Bajramit. Namazi i Bajramit ne Xhamin e Re te qytetit te Pukes kryhet ne oren 06:00   Share

Pergjate muajit Ramazan transmetohet Ezani ne Puka Televizion

Pergjate muajit Ramazan transmetohet Ezani ne Puka Televizion

Njoftohen te gjithe agjeruesit e rrethit Puke se Myftinia Puke mundeson çdo dite ne Puka Televizion transmetimin e Ezanit per agjeruesit e muajit te bekuar te Ramazanit. Myftinia Puke ju uroj agjerim te lehte dhe te pranuar tek Allahu xh.sh ! Share

Njoftim:Neser dt.6.06.2016 dita e pare e Ramazanit

Njoftim:Neser dt.6.06.2016 dita e pare e Ramazanit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se neser date 06 qershor 2016 eshte dita e pare e muajit te bekuar te Ramazanit. Syfyri per kete dite mbyllet ne oren 02:57 ndersa iftari çelet ne oren 20:17. Po ashtu sonte date 05.06.2016 eshte nata e pare e namazit te Teravive te cilat falen […]

Falet namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes

Nen nje atmosfer ndryshe nga heret e tjera eshte falur namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes. Qe ne oret e para te mengjesit dhjetra besimtare nen kujdesin e distancimit social te diktuar nga covid-19 i jane drejtuar xhamise se qyetit te Pukes per kryer faljen e Fiter Bajramit. Ceremonia fetare u drejtuar nga […]