Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvillon takim me besimtaret ne fshatin Flet

Ne kuader te muajit te madherueshem te ramazanit, Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka zhvilluar nje takim me besimtaret mysliman te fshati Flet. Myftiu Gezim Kopani u foli te pranishemve mbi vlerat e agjerimit dhe te Kur’ani i cili filloj te zbres ne naten e madhe te Kadrit.

Ne fund te takimit Myftinia Puke shperndau disa pako me ushqime te mundesuara nga Banka UBA si dhe Kur’an dhe librin drita e zemres.

Flet, maj 2018

20180521_172353 20180521_172520 20180521_17262020180521_17362120180521_173338 20180521_173849

Leave a Reply