Myftiu Gezim Koipani priti ne takim Xhevahir Pemaj , vllaznia e te cilit shume here ka mbeshtetur familjet ne nevoj

Sot Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim Xhevahir Pemen nga fshati Qerret i Pukes i cili shoqerohej me shokun e tij Lekë Përnoca nga Mirdita (Fani). Qe te dy biznesmen te sukseshem ne Londer, por edhe ne Shqiperi. Xhevahiri solli urimet e tij por edhe te familjes se tij si Luani etj mbi rindertimin e xhamise se Koder Hanit.Ili eshte djali i xhematlis se xhamis se qytetit Puke, rahmetlis Ymer Pemaj.
Shume here vellezerit Pemaj si Luani etj kane mbeshtetur familjet ne nevoj dhe jo vetem.
(Puke, 28 tetor 2023)

Leave a Reply