Personalitet e Pukes urojne besimtaret per Kurban Bajram.

Drejtues te larte te rrethit te Pukes dhe personalitete te jetes fetare, politike e shoqerore kane vizituar sot Myftinine e rrethit te Puker per te uruar besimtaret mysliman me rastin e Kurban Bajramit.

Famullitari i Pukes i Kishes Katolike Giovani Fiochi uroj besimtaret per kete dite te shenuar duke theksuar se kjo dite e shenuar eshte e shejte edhe per ne pasi kemi te njeten sakrifice. Famullitari i Kishes Katolike te Fushe-Arrezi Andreas Walterman vuri theksi se; Bota sot perballet me sfida te shumta. Eshte detyra jone qe me besimin ne zotin te respektojme njeri-tjetrin.

Deputeti ne Kuvendin e Shqiperise Mark Frroku permes mesazhit drejtuar Myftiu Gezim Kopani uroi te gjithe myslimanet e e Pukes dhe te Shkodres ne kete dite te vecante per ta.

Mesazhe urimi erdhen edhe nga forcat politike te PS, LSI e PD.

Mysafiret u priten nga Myftiu i rrethit te Pukes Gezim Kopani si dhe nga disa antare te Keshillit te Myftinise se rrethit te Pukes.

04 tetor 2014

IMG_2644 IMG_2660 IMG_2674 IMG_2691

Leave a Reply