Njoftim:Me 28 qershor 2014 eshte dita e pare e Ramazanit

Myftinia e rrethit Puke njofton te gjithe besimtaret se me date 28 qershor 2014 eshte dita e pare e muajit te bekuar te Ramazanit. Kalendarin (imsakijen) e muajit Ramazan mund ta terhiqni çdo dite prane Xhamise se re Puke. Me kete rast Myftinia Puke uron te gjithe myslimanet agjerim te bekuar dhe te pranuar tek Allahu i Madherueshem!

Leave a Reply