Njoftim; Neser 24 maj 2020 eshte festa e Fiter Bajramit

Qabe

NJOFTIM
?Myftinia Puke njofton besimtaret mysliman se neser date 23 maj 2020 eshte nata e madhe e Fiter Bajramit. Ndersa diten e diele date 24 maj 2020 eshte dita e pare e festes se Fiter Bajramit. Besimtaret duhet te respektojne protokollin e percaktuar nga Komuniteti Mysliman i Shqiperise.
Besimtaret duhet te jene ne xhami qe ne oren 05:45 ndersa namazi i Fiter Bajtamit do te falet ne oren 06:00.
Namazi ne qytetin e Pukes do drejtohet nga Myftiu i Pukes Gezim Kopani ndersa ne fshatin Qerret nga imam Erjon Laçi , ne xhamin Iballe imam Beser Sokoli.
?VEMENDJE! U rikujtojme besimtareve, ne veçanti xhamatit te xhamise Puke se duhet te marrin me vete sexhade kjo e diktuar nga covid-19 per krijimin e distances per te cilen do te duhet tapet dhe ne oborrin e xhamis Puke, por xhamia e ka te pamundur prandaj merrni me vete sexhade.
?Myftinia Puke ju uron Gezuar festen e Fiter Bajramit!

Leave a Reply