Njoftim: Me 4 tetor 2014 eshte dita e pare e Kurban Bajramit

Njoftim per media

Myftinia e rrethit Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman se me date 04 tetor 2014 eshte dita e pare e festes se kurban Bajramit. Namazi i kurban Bajramit behet ne oren 07:32 min. Namazi i kurbani bajramit do organizohet ne Xhamin Puke, Iballe.Per disa fshatra dhe qytetin e Fushe-arrezit do behet organizim i vencante.

Komuniteti Mysliman

Myftinia e rrethit Puke

 

26.09.2014

Leave a Reply