Myftiu i Pukes uron besimtaret me rastin e Fiter Bajramit

Bismilahir Rahmanir Rahim13607966_10205141530978416_1196694177_n

Ne emer te Zotit. Meshiruesit . Meshireberesit.

 

Te nderuar besimtare !

Ne keto momente, dite dhe nate te vecante kam kenaqesin qe nepermjet ketij mesazhi te uroj besimtaret mysliman te rrethit te Pukes agjerim te pranuar tek Allahu i Madheruar.

Sebashku perjetuam nje Ramazan te mbushur plot miresi dhe shprese. Ai mbushi zemrat tona me nijete dhe pune te vyera. U beme bashke ne ndihme te jetimeve, nevojçareve dhe u bashkuam ne tryezen vellazerore te iftarit.

Ne respekt te muajit Ramazan Zoti na dhuroi festen e Fiter Bajramit, prandaj ne kete nate Bajrami uroj te gjithe myslimanet e rrethit Puke dhe jo vetem Gezuar festen e Fiter Bajramit!

Qofshi cdo here ne rrugen e drejte dhe nen Miresine e Zotit te Gjithesise!

Mesazhi i urimit me rastin e Fiter Bajramit te Myftiut te Pukes

Gezim Kopani

 

04 korrik 2016

13595903_10205141531218422_471501663_n 13607966_10205141530978416_1196694177_n

Leave a Reply