Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvillon takim me besimtaret mysliman ne fshatin Xathë

Myftiu i Pukes Gezim Kopani vijon turin e takimeve me besimtaret mysliman ne rrethin e Pukes. Ndalesa e rradhes ishte fshati Xathë ku Myftiu Gezim Kopani u foli besimtareve mysliman te ketij fshati mbi rendesin e muajit Ramazan. Nder te tjera Myftiu i ftoj banoret e fshati Xathe ne rrugen e agjerimit, ne rrugen e devotshmerise, pasi muaji Ramazan eshte muaji i nenshtrimit me ibadete e pune te mira Allahut xh.sh. Allahu xh.sh. i do njerezit dhe krijesat, Allahu na ka dhene muajin Ramazan si mundesi qe ne njerezit te fshijme gjynahet tona qe i bejme gjate njembedhjet muajve. Prandaj muaji Ramazan e per me teper nata e Kadrit jane momente te arta per ti shtrire doren Allahut xh.sh me lutje, dua, sadaka e pune te mira, tha nder te tjera Myftiu i Pukes Gezim Kopani

Puke/Xathë; maj 2018

20180528_102543

20180528_103754

Leave a Reply