Myftiu i Pukes Gezim Kopani mori pjese ne iftarin tradicional i shtruar nga Myftinia Prizren

Me date 29 maj 2018, me ftese te Myftiut te Prizrenit Besim ef. Berisha , Myftiu i Pukes Gezim Kopani i shoqeruar nga disa antare te Keshillit te Myftinise Puke mori pjese ne iftarin tradicional te shtruar nga Bashkesia Islame e Prizrenit.

Para iftarit Myftiu Gezim Kopani ishte i ftuar ne emisionin televiziv qe Bashkesia Islame e Prizrenit organizon gjate gjithe muajit ramazan ne Tv Besa, ku teme ishte Ramazani dje dhe sot ne Shqiperi , konkretisht ne rrethin e Pukes. Gjate emisionit i cili u drejtua nga Faruk ef.Ukallo, Myftiu i Pukes Gezim Kopani solli ne kujtese denimet, internimet, denigrimet qe regjimi komunist ka bere ndaj besimit, ndaj myftive, imameve, agjeruesve te ramazanit etj.

Prizren; 29.05.2018

1

33963491_10157372181829348_1234152199601258496_n

Leave a Reply