Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne takim zyrtare perfaqesuesit e Islamic Relief

Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka pritur nje delegacion te Islamic Relief te ardhur nga Kuvajti me ne krye te Mustafa Aun dhe drejtorit te Islamic Relief ne Shqiperi Muhamed Selman. Myftiu i Pukes Gezim Kopani pasi uroj mire se ardhjen ne  Puke shprehu falenderimet per mbeshtetjen sociale qe zyra e Islamic Relief ne Shqiperi ka bere per disa familje ne rrethin e Pukes. Po ashtu Myftiu falenderoj edhe  perfaqesuesin e Islamic Relief Kuvajt Mustafa Aun per deshiren e shprehur per te vizituar Myftinine e Pukes.

Me kete rast edhe perfaqesuesit e Islamic Relief Mustafa Aun dhe Muhamed Selman falenderuan Myftinine e Pukes dhe Myftiun e saj Gezim Kopani per bashkepunimin ne projektin social te ramazanit duke i premtuar qe bashkepunimet tona do vijojne.

Ne fund Myftiu i Pukes ne shenje  mirenjohje dhe falenderimi u derzoj çertifikate falenderimi per kontributin e dhene ne mbeshtetje te familjeve ne nevoj dhe besimtaret mysliman te rrethit Puke dhe jo vetem.

Puke; ramazan 2019

20190520_110301 20190520_110352

Leave a Reply