Myftinia Puka shtroj ne fshatin Iballe iftar per agjeruesit e ramazanit

Myftinia Puke shtroi ne fshatin Iballe iftar per agjeruesit e muajit ramazan. Ne emer te myslimaneve te ketij fshati foli kujdestari i xhamis Iballe Durim Aga i cili pasi falenderoj Myftiun Gezim Kopani theksoi se ky nuk eshte iftari i pare qe shtrohet ne Iballe po ashtu edhe per mbeshtetjen e vazhdueshme qe Myftiu ben per familjet ne nevoj. Ne fjalen e tij Myftiu Gezim Kopani uroj te pranishmit dhe jo vetem per agjerim dhe lutje te pranuara dhe uroj qe festa e Fiter Bajramit ti gjej me shendet dhe cdo te mir.
(Iballe, 07.04.2024)

Leave a Reply