Kreu i KMSH-se Skender Bruçaj viziton Myftinine e Pukes

Paraditen e sotme, me 26 mars 2016 Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim Kryetarin e Komunitetit Mysliman te Shqiperise H.Skender Bruçaj i  cili shoqerohej nga Kancelari i KMSH-se Ylli Cikalleshi. Gjate takimi Myftiu Gezim Kopani falenderoi kreun e KMSH-se per viziten e bere ne Myftinin e Pukes duke e vlersuar si rast te veçante i cili perkon edhe me 25 vjetorin e riorganizimit te Myftinise se rrethit te Pukes.

Ndersa kreun i Komunitetit Mysliman te Shqiperise H.Skender Bruçaj gjate takimit nder te tjera tha:”… Komuniteti Mysliman i Shqiperise ne bashkerendim me Myftinin e rrethit te Pukes do punoje edhe me shume per shtimin e aktiviteteve shpirterore ne rrethin e Pukes po ashtu edhe te ndihmave sociale pasi ky vend ka nevoj per te dy aspektet.”

Me pas Myftiu Gezim Kopani informoi kreun e KMSH-se mbi ecurin e jetes se Myftinise se rrethit te Pukes dhe problemeve dhe sfidave qe ajo perballet.

Puke; 26.03.2016

Leave a Reply