Fuksionaret zyrtare te rrethit Puke percjellin mesazhe urimi pran Myftinise Puke

Pas ceremonis se Fiter Bajramit drejtues te institucioneve te rrethit Puke zhvilluan vizite ne Myftinine e Puke per te uruar festen e Fiter Bajramit.

Te paret qe uruan ishte Famullitari i Kishtes Katolike Puke Givani Fiocchi i cili u prit nga Myftiu i Pukes Gezim Kopani. Me kete rast Famullitari uron festen e Fiter Bajramit duke vure theksin tek harmonia nder fetare ne vend.

Me pas vizituan Myftinine e Puke per urim Kryetari i Bashkise Puke Gjon Gjonaj, N/Prefekti Gjon Dodaj, forcat politike te PD, PS dhe LSi ,Drejtori i ZA Puke Nikolin Prenga,Kryetari i Lidhjes se Shkrimtareve dhe Artisteve Fran Vukaj etj.

Puke; 15 qershor 2018

20180615_083339 IMG-20180615-WA0139 IMG-20180615-WA0146 IMG-20180615-WA0151 IMG-20180615-WA0172

Leave a Reply