Miku jone Sait Cufaj i dorzon shpirtin Allahut xh.sh

Sot me date 15 shtator 2014 inxhinieri i njohur Sait Cufaj ne moshen 66 vjeçare i ka dorzuar shpirtin Allahut xh.sh Myftinia e rrethit

Myftiu i Pukes Gezim Kopani sebashku me inxhinierin Sait Cufaj
Myftiu i Pukes Gezim Kopani sebashku me inxhinierin Sait Cufaj

Puke shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes Cufaj duke lutur Allahun xh.sh miku jon qofte banor i xhennetit. Sait Cufaj eshte nje nder inxhinieret i cili ka projektuar xhamin e re te qytetit te Pukes. Ne vitin 1995-1997 ai me Myftinine e Pukes si dhe me disa antare te Keshillit te Myftinise Puke punuan shume per hartimin e disa projekteve per rindertimin e xhamiave te vjetra. Ai kishte ender rindertimin e xhamise se fshatit Micoj.

Namazi i xhenazes u fal nga imami i xhamise Puke Bekim Sokoli

Leave a Reply