Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloj nje takim me besimtaret ne fshatin Kabash

4

Ne prag te festes se Fiter Bajramit Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka zhvilluar nje takim me besimtaret mysliman te fshatit Kabash. Me kete rast Myftiu i Pukes Gezim Kopani tha: “Ndodhemi ne momentet e fundit te muajit ramazan. Momente qe per agjeruesin e ramazanit jane shume te rendesishme, jane momente shprese tek shperblimi i Allahut xh.sh. dhe me kete rast uroj te gjithe agjeruesit mysliman te rrethit Puke dhe jo vetem per agjerim te pranuar tek Allahu xh.sh, dhe shfryetezoj rasti qe paraprakisht tju uroj festen e Fiter Bajramit qe ta kaloni te gezuar, te lumtur e te bashkuar me njeri tjeterit.”

Pergjate muajit ramazan, Myftiu i Pukes ka zhvilluar takime te ndryshme me besimtaret mysliman ne gjithe rrethin e Pukes ka ka zhvilluar biseda te ndryshme fetare, shperndarje literature islame si dhe shkuarjen ne ndihme me ushqimore te dhjetra familjeve ne nevoje ne rrethin e Pukes.

Kabash-Puke; 02.06.2019

Leave a Reply

Falet namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes

Nen nje atmosfer ndryshe nga heret e tjera eshte falur namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes. Qe ne oret e para te mengjesit dhjetra besimtare nen kujdesin e distancimit social te diktuar nga covid-19 i jane drejtuar xhamise se qyetit te Pukes per kryer faljen e Fiter Bajramit. Ceremonia fetare u drejtuar nga […]