Njoftim:Neser dt.6.06.2016 dita e pare e Ramazanit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se neser date 06 qershor 2016 eshte dita e pare e muajit te bekuar te Ramazanit. Syfyri per kete dite mbyllet ne oren 02:57 ndersa iftari çelet ne oren 20:17.

Po ashtu sonte date 05.06.2016 eshte nata e pare e namazit te Teravive te cilat falen ne oren 22:08.

Myftinia Puke ju uron agjerim te lehte dhe te pranuar tek Allahu i Madheruar!

 

 

Leave a Reply