Njoftim: Me date 21 mars 2020 eshte Nate e Mire e dyte “Miraxh”

Logo

Njoftim

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se; diten e shtune date 21 mars 2020 eshte nata e bekuar e Miraxhit. Kjo nate njihet edhe me emrin Isra. Allahu xh.sh. i ka bere profetit Muhammed a.s. udhetimin e Isras ku Profeti a.s. u qetesua nga Allahu xh.sh duke i treguar disa mrekulli dhe madheshti.

Per agjeruesit e kesaj nate njoftojme se syfyri mbyllet ne oren 04:05 ndersa iftari behet ne oren 18:00

Per te mesuar me shume mbi kete nate kliko ketu: http://myftiniapuke.org/?p=9733

Leave a Reply