Myftiu i Pukës Gëzim Kopani ishte për ngushëllim në familjen Ademi

Myftiu i Pukes Gezim Kopani gjate vizites per ngushellim ne familjen Ademi ne fshatin Bradash te Podujeves (22.03.2022)

Myftiu i Pukës Gëzim Kopani me date; 22 mars 2022, ishte në fshatin Bradash të Podujevës për ti shprehur ngushëllime familjes Ademi për ndarjen nga kjo jetë të hoxhës së nderuar H.Adem Ademi.
Në fjalen ngushëlluese Myftiu Gëzim Kopani tha: “Hoxhë Ademi do mbahet mend për kontributin e dhënë në ringritjen e besimit islam në qytetin e Pukës gjatë viteve 1992-1995. Ai ishte puntor dhe shëmbull në daven islame.”

Leave a Reply