Myftiu Gezim Kopani zhvilloi nje takim me besimtaret ne Rrape.

Ne kuader te festes se Kurban Bajramit Myftiu Gezim Kopani ka zhvilluar nje takim ne Rrape. Ne kete takim Myftiu foli mbi rendesin IMG_2537 qe feja islame i kushton adhurimit ndaj Allahut. Myftiu nder te tjera tha: “…Rrapja me gjithe rrethinen e saj ka pas nje islam qe ne sot krenohemi. Prej vitesh besimtaret e kesaj zone i jane lut Allahut xh,sh duke arritur te ndertojne edhe vete xhamine e Rrypes. Sot kjo xhami eshte prishur, prandaj kerkohet qe myslimanet te levizin dhe te behet e mundur rindertimi i xhamise se Rrypes.”

Besimtaret mysliman te komunes Rrape falenderuan Myftiu Gezim Kopani per zhvillimin e ketij takimi. Ata thane: Ne prej kohesh kemi pas xhami, prandaj edhe ne duam xhamin tone te cilen brez pas brezi e kemi konsideruar te shejte duke i dhene respekt te vecante.

Ne kete takim Myftiu Gezim Kopani shoqerohej nga antari i Keshillit te Myftinise se rrethit Puke Besnik Lluka.

03 tetor 2014

IMG_2532 IMG_2537 IMG_2548 IMG_2545

Leave a Reply