Myftiu Gezim Kopani zhvilloi bisede fetare ne fshatin Trun

Ne kuader te Neteve te Mira sot 27.04.2016 ne fshatin Trun, Myftiu i rrethit Puke Gezim Kopani zhvilloi nje bisede fetare me besimtaret mysliman te ketij fshati.

Myftiu gjate ketij takimi vuri theksin mbi rendesite e zhvillimit te ketyre takimeve pasi, mexhlise te tilla jane te bekume prej Krijuesit te Gjithesise. Tashme ne ndodhemi ne dite dhe nete te vecante, dhe qe jane paralajmeruese per te gjithe myslimanet per ardhjen e muajit Ramazan. Prandaj te gjithe sebashku te bejme pune te mira, te falenderojme Zotin duke kryer adhurimet ndaj tij.

Trun,Puke; 27.04.2016

20160427_175618 20160427_175646 20160427_175817 20160427_180726

Leave a Reply