Njoftim: Neser 7 prill 2020 eshte Nata e Mire Beraet

Logo

Njoftim

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se neser date: 07 prill 2020 eshte nata e mire e trete Beraet. Kjo nate bie ne muajin Shaban dhe paralajmeron afrimin e muajit te bekuar Ramazan.
Per agjeruesit njoftojme se syfyri mbyllet ne oren 04:33 ndersa iftari behet ne oren 19:18.

Ju mund te mesoni me shume rreth kesaj nate duke klikuar ketu: http://myftiniapuke.org/?p=9832

 

Leave a Reply

Falet namazi i Kurban Bajrami ne qytetin e Pukes

Eshte kryer falja e namazit te Kurban Bajramit ne qytetin e Pukes. Falja e namazit u krye duke respektuar rreguallat protokllora te ceremonise se Kurban Bajramit por dhe te rregullave te diktuar nga covid-19. Ritet fetare u drejtuar nga imami i xhamise Beser Sokoli dhe Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili nder te tjera […]