Home » Archives by category » Video (Page 8)

Mesazhi i Myftiut me rastin e Kurban Bajramit

“Në emer të Allahut! Mëshiruesit dhe Mëshirëbërësit”   Të nderuar besimtarë! Sot e mbarë bota islame është në pritje të festës së Kurban Bajramit! Zoti e dha këtë festë, që njërëzimi të jetë i gëzuar dhe i lumtur. Festa e Kurban Bajramit fton të gjithë në rrugen e Zotit. Rrugë e cila i mban larg dhunës, […]

Zjarret ne pyjet e Pukes, reagojne komunitet fetare

Prej ditesh zjarret kan pushtuar malet e Pukes duke djeg keshtu mbi 5 hektar pyje jane perfshire nga zjarret. Nderkoh situata me kritike ndodhet ne malin e Krrabit ku rrezikohen edhe dy ujesjellesit e Pukes dhe te Fush-arrezit. Situata e renduar e zjarreve ne rrethin e Pukes ka bere qe edhe komunitet fetare te reagojne […]

Fitër Bajrami, qindra besimtare mbushin xhamiat e Pukës.

Sot 08 gusht 2013 qindra besimtare mysliman te rrethit te Pukes i jane drejtuar Xhamiave per te falur namazin e Fiter Bajramit. Numrin me te madh te besimtareve qe falen namazin e Fiter Bajramit u regjistrua ne qytetin e Pukes ku moren pjese qindra besimtare mysliman. Nga pjesmarrja e madhe, dhjetra besimtare kan fal namazin […]

Medreseja Shkoder shtron iftar per agjeruesit Pukjan

Share

Resmi LIKAJ – Mirese vjen muaji Ramazan

Share

N/Kryetari i KMSH-se Bujar Spahiu vizite ne Myftinine e Pukes.

Share

Takim ne fshatin Qerret me rastin e nates se Miraxhit.

Share

Takim ne qytetin e Fush-arrezit me rastin e nates se Miraxhit.

Share

Cdo te Xhuma ne Ptv ndiqni emisionin islam “Fjale zemre”

http://www.youtube.com/watch?v=GmNuRuAbr5U&feature=youtu.be Share

Myftiu i Pukes pret ne nje takim drejtuesit e Medreses Haxhi Sheh Shamia

Myftiu i Pukes pret ne nje takim drejtuesit e Medreses Haxhi Sheh Shamia

Share

Zhvillohet mbledhja e radhes e Keshillit te Myftinise Puke

Myftinia Puke zhvilloj me date 20 shkurt 2021 mbledhjen e radhes te Keshillit. Ne mbledhje u diskutua Analiza vjetore e punes per vitin 2020, Plani vjetor i punes per vitin 2021. Pasi u diskutuan disa çeshtje , keshilli mirtoj analizen dhe planin e punes per vitin 2021. Per me shume kliko ne kete link: http://myftiniapuke.org/?page_id=12296 Share