Ndihmohen disa familje ne prag te festes se Kurban Bajramit

98

Ne prag te festes se Kurban Bajramit, Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqates “V.H.K.Istanbul” shperndau disa pako ushqimore per disa familje ne fshatin Iballe. Me kete rast Myftiu i Pukes Gezim Kopani pasi falenderoj shoqaten V.H.K.Istanbul per mbeshtetjen ftoj te pranishmit per ushqimin shpirterore duke adhuruar Allahun si dhe duke bere vepra te mira. Shfrytezoj rastin per tju bere thirrje te gjithe besimtareve mysliman qe te bejne vizita te njeri tjeteri me rastin e festes se Kurban Bajramit, pasi nje veprim i till forcon lidhjet dhe dashurin per njeri tjeterin.

Iballe; 5 gusht 2019

Leave a Reply

Falet namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes

Nen nje atmosfer ndryshe nga heret e tjera eshte falur namazi i Fiter Bajramit ne qytetin e Pukes. Qe ne oret e para te mengjesit dhjetra besimtare nen kujdesin e distancimit social te diktuar nga covid-19 i jane drejtuar xhamise se qyetit te Pukes per kryer faljen e Fiter Bajramit. Ceremonia fetare u drejtuar nga […]