Home » Archives by category » Aktualitet

Falja e teravive në xhamin e qytetit të Pukës

Falja e teravive në xhamin e qytetit të Pukës

Share

Myftinia Puke ndihmon disa familje ne Fushe Arrez, Kryezi, Rrape dhe Iballe

Myftinia Puke ndihmon disa familje ne Fushe Arrez, Kryezi, Rrape dhe Iballe

Ne kuader te muajit ramazan Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqates Yardimeli dhe UBA shperndau pako me ushqime per disa familje ne: Fushe Arrez, Kryezi dhe Rrape. Ne shperndarje pervec aktivisteve te Myftinise si : Mustaf Arifaj, Astrit Mataj, Vjollca Selimaj mori pjese dhe Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili ka falenderuar donatoret per […]

Ne kuader te muajit Myftinia Puke ndihmoj disa familje

Ne kuader te muajit Myftinia Puke ndihmoj disa familje

Ne kuader te muajit ramazan 2021 Myftinia Puke shperndau disa pako ushqimore te mundesuar nga Komuniteti Mysliman i Shqiperise ne bashkepunim me fondacionin e Mbretit Selman. Nga ky projekt perfituan 100 familje.Me kete rast Myftinia Puke falenderon donatorin per ndihmen e dhene. Share

Zyra e Gruas prane Myftinise Puke takim me grat ne Fushe Arrez

Zyra e Gruas prane Myftinise Puke takim me grat ne Fushe Arrez

Ne kuader te muajit te bekuar te Ramazanit Pergjegjesia e Zyres se Gruas prane Myftinise Puke Erjola Kopani zhvilloj nje takim me disa gra dhe vajza te qytetit te Fushe Arrezit. Me kete rast u zhvillu nje bisede si dhe u shpernda kalendari (imsakija) e muajit ramazan 2021. Share

Ne kuader te muajit ramazan, Zyra e Gruas zhvillon takim me aktivistet

Ne kuader te muajit ramazan, Zyra e Gruas zhvillon takim me aktivistet

Ne kuader te muajit Ramazan 2021, Zyra e Gruas prane Myftinise Puke zhvilloj nje takim me aktivistet e saj ne qytetin e Pukes. Gjate bisedes pergjegjesia e Zyres se Gruas prane Myftinise Puke Erjola Kipani pasi uroj muajin e ramazani foli mbi angazhimet qe duhet bere ne kete mua, pasi ky eshte muaji i meshires, […]

MESAZH URIMI I MYFTIUT TE PUKES GEZIM KOPANI ME RASTINE FILLIMIT TE MUAJIT RAMAZAN 2021

MESAZH URIMI I MYFTIUT TE PUKES GEZIM KOPANI ME RASTINE FILLIMIT TE MUAJIT RAMAZAN 2021

Bismilahir Rahamanir Rahaim!(Ne emer te Allahut, Meshiruesit, Meshireberesit)!Te nderuar besimtare mysliman te rrethit Puke!Kam kenaqesin tju njoftoj se neser date 13 prill 2021 fillon muaji i bekuar Ramazan. Muaj ky i cili vjen me begati, miresi, falje dhe shperblim per te gjithe agjeruesit e tij.Ramazani eshte muaji i Kur’anit i cili na fton ne berjen […]

Myftinia Puke vijon te ndihmoje familjet ne nevoj

Myftinia Puke vijon te ndihmoje familjet ne nevoj

Myftinia Puke me mbeshtetjen e Ymer Pemajt dhe djemve te tij me banim ne Londer, beri te mundur te ndihmohen me ushqime disa familje ne Puke, Qerret etj.Ne shperndarje mori pjese Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili shprehu falenderim per Ymerin dhe djemt e tij.Mars 2021 Share

Ndihmohen disa familje fal mbeshtetjes se z. Sami Xhauri

Ndihmohen disa familje fal mbeshtetjes se z. Sami Xhauri

Fale mbeshtetjes se pukjanit te njohur Sami Xhauri i cili prej vitesh jeton ne Londer u ndihmuan disa familje ne nevoj. Ai u shoqerua nga babi i tij Shaban dhe Myftiu i Pukes Gezim Kopani. Shperndarja u be ne qytetin e Pukes dhe fshatin Dedaj. Date: 11 mars 2021 Share

Myftinia Puke ndihmon disa familje ne kuader te muajve te “mire”

Myftinia Puke ndihmon disa familje ne kuader te muajve te “mire”

Ne kuader te muajve te “mire” Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqates V.H.K. Istanbul shperndau disa pako me ushqime ne fshatin Micoj dhe fshatin Vilë.Ne shperndarje mori pjese Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili falenderoj shoqaten Istanbul e cila çdo muaj ndihmon disa familje ne rrethin e Pukes.(Date 06 mars 2021) Share

Zhvillohet mbledhja e radhes e Keshillit te Myftinise Puke

Zhvillohet mbledhja e radhes e Keshillit te Myftinise Puke

Myftinia Puke zhvilloj me date 20 shkurt 2021 mbledhjen e radhes te Keshillit. Ne mbledhje u diskutua Analiza vjetore e punes per vitin 2020, Plani vjetor i punes per vitin 2021. Pasi u diskutuan disa çeshtje , keshilli mirtoj analizen dhe planin e punes per vitin 2021. Per me shume kliko ne kete link: http://myftiniapuke.org/?page_id=12296 Share

Page 1 of 61123Next ›Last »