Falet namazi i Kurban Bajramit ne xhamin e fshatit Qerret

Falja e Kurban Bajramit, Xhamia e fshatit Qerret,Puke

Falja e Kurban Bajramit, Xhamia e fshatit Qerret,Puke (31.7.2020)

Qe ne oret e para te mengjesit dhjetra besimtaret ju drejtuan xhamise se fshatit Qerret per te kryer faljen e namazit te Kurban Bajramit. Ritet fetare ne kete xhami u drejtuan nga imam Erjon Laçi duke respektuar protokollin e diktuar nga covid-19. Me kete rast Myftinia Puke uron gjithe besimtaret e fshatit Qerret; Per hajer Kurban Bajramin.

WhatsApp Image 2020-07-30 at 22.45.49 WhatsApp Image 2020-07-30 at 22.45.50 WhatsApp Image 2020-07-30 at 22.45.54 (1) WhatsApp Image 2020-07-30 at 22.45.54 WhatsApp Image 2020-07-30 at 22.45.55

 

Leave a Reply

Myftiu i Pukes Gezim Kopani mesazh urimi me rastin e fillimit te vitit te ri shkollor

Me rastin e fillimit te vitit te ri shkollor 2020-2021 Myftiu i Pukes Gezim Kopani nepermjet nje mesazhi ka uruar nxenesit dhe stafin pedagogjik si me poshte vijon: “Te dashur nxenes ! Kam kenaqesin tju uroj vitin e ri shkollor i cili ne krahasim me vitet e tjera eshte i vecante, por lus Allahu xh.sh. tju […]