Njoftim: Me date 11 gusht 2019 eshte dita e pare e Kurban Bajramit

IMG-20190604-WA0026

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se me date 11 gusht 2019 eshte dita e pare e festes se Kurban Bajramit, ajo vjen pas nates se madhe te Kurban Bajramit qe ndryshe njihet si dita e Arafatit.
Njoftojme se me diten e pare te Kurban Bajramit qe heret ne mengjes eshte mire me ken ne xhami per te fal namazin e sabahut, ky namaz do falet ne oren 05:25, ndersa namazi i Kurban Bajramit do falet ne oren 07:00 min.

MYFTINIA PUKE

Dt; 01 gusht 2019

Leave a Reply

Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloj nje takim me nxenesit e Mejtepit Puke

Sot 16 nentor 2019, Myftiu i Pukes Gezim Kopani zhvilloj nje takim ne Mejtepin e Pukes. Takimi filloj me grupin e pare te ketij Mejtepi ku zhvilloj nje ore mesimi ne forme takimi dhe bisede per te vijuar me pas takimin me grupin e dyte te Mejtepit. Aktualisht ne rrethin e Pukes jane te hapura […]