U zhvillua sot nje ndeshje miqesore mes djemve te Medreses Shkoder dhe Xhamise Puke

U zhvillua sot ne qytetin e Shkodres ndeshja miqesore mes djemve te Medreses H.Sh.Shamia Shkoder dhe Xhamise Puke.

Shkoder, 25.04.2014
Shkoder, 25.04.2014

Me qellimin e njohjes vellazerore mes rinise myslimane, Myftinia Puke ne bashkepunim me shoqaten V.H.K Istanbul u organizuan dy ndeshje miqesore mes djemve te Medreses Shkoder dhe djemve te Xhamis Puke, si dhe mes personelit te Myftinise Puke si dhe drejtues te Medreses se djemve Shkoder.

Ndeshja mes djemve te Medreses Shkoder dhe djemve te Xhamise Puke ishte e  mbushur me emocione ku ekipi vendas tregoj nje loje te bukur dhe te forte duke arritur te mund djemte e Xhamis Puke me rezultatin e thelle 6-3.

Jo pa emocione ishte edhe ndeshja mes personelit te Medreses Shkoder dhe Myftinise Puke. Pjese e lojes ishte  edhe Myftiu i Pukes Gezim Kopani si dhe sekretari i shoqates Istanbul Bledjan Mehmeti. Kjo ndeshje u nda me barazim.

Nderkohe Myftinia Puke gjate muajit maj do zhvilloj nje ndeshje miqesore mes djemve te Xhamise Puke dhe djemve te kursit Islame te Fushe-arrezit.

Date: 25 prill 2014

 

10273869_714239628639237_6368303585757640940_n 10268575_714239435305923_8285558270099818601_n

Leave a Reply