Myftiu zhvillon vizite ne familjen Lluka pas apelit qe ajo beri per ndihme

Sikur te mos mjaftonin hallet dhe problemet e tjera qe kishte familja e Xhavit Llukes tashme ato po jetojne situaten me te veshtire te jetes se tyre. Prej disa ditesh familja Lluka ndodhet ne qiell te hapur. Ai ne median lokale dhe jo vetem beri thirrje per ndihme.

Pas kesaj Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka zhvilluar nje vizite ne familjen Lluka e cila tashme jeton ne qiell te hapur pas asnje lloj strehe. Gjate vizites Myftiu u interesua per gjendjen e familje.

Myftiu i premtoj familjes Lluka se mbeshtetja e Myftinise nuk do mungoje.

Familja Lluka nuk ka asnje te ardhur. Ajo eshte e perbere nga 6 anetare. Kryefamilja eshte invalid dhe nuk ka mundesi te punoje. Ka dy femije ne shkolle. Prej 15 vitesh nje pukjan ia kishte lene shtepin, por tashme ai ka kerkuar lirimin e saj.

09.08.201620160809_115632 20160809_115523 20160809_115509 20160809_115442 20160809_115432

Video e apelit te bere nga familja Lluka

Leave a Reply