Kleri Katolik vizit ne Myftinine e Pukes me rastin e Fiter Bajramit

Famullitari i Kishes Katolike per qytetin e Pukes Giovani Fiocchi zhvilloi vizite zyrtare ne Myftinine e Pukes per te bere urime me rastin e festes se Fiter Bajramit.

Edhe ne kete vizite Famullitari vlersoi harmonine fetare qe ekziston ne Puke duke e vlersuar ate si te vecanteku nder te tjera tha: “Kam kenqesin e vecante qe sot te jem ketu qe te ju uroj kete feste.Te ju uroj per vlerat me te larta te fese gezimin dhe paqen qe Zoti na dhuron sidomos ne keto raste juve dhe te gjith besimtareve. Ju uroj qe dhurata e paqes te jete te jete dhurata me e mirepritur dhe me e rendesishme qe ne presim prej Zotit…” Famullitari shoqerohej nga disa vullnetar te huaj te klerikt Katolik (Jezuit) te ardhur nga Italia dhe Gjermania.

5.7.2016

20160705_080054 20160705_080728

Leave a Reply