Njoftim: Me 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit

12

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se diten e diele date 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit.

Qe ne mengjes ora 04:45 fillon falja e namazit te sabahut per te vijuar ne oren 05:00 deri ne oren 05:50 me predikime te ndryshme islame. Ndersa ne oren 05:50 fillon ceremonia e faljes se Fiter Bajramit i cili do drejtohet nga Myftiu i Pukes Gezim Kopani.

Po ashtu ne xhamin e fshatit Qerret Puke ora 04:45 behet falja e namazit te sabahu per te vijuar ne oren 05:45 me predikime te ndryshme islame per te vijuar me faljen e namazit te Fiter Bajramit ne oren 06:00 nga Bekim Sokoli.

Myftinia Puke ju uron nga mot gezuar festen e Fiter Bajramit !

Leave a Reply

Perfundon me sukses ndertimi minares se xhamise Iballe

Ka perfunduar me sukses ndertimi i minares se xhamise se fshatit Iballe.  Punimet e ndertimi te minares se xhamise se fshatit Iballe nisen gjate muaji prill 2018 dhe perfundoj ne muajin qershor 2018. Minarja eshte e gjate 20 m. Nderkoh keto dite do filloj puna per ndriçimin dhe vendosjen e sistemit audio. Rindertimi i xhamise se […]