Home » Archives by category » Video (Page 7)

Kurban Bajrami, Myftinia vijon te shperndaj mish nga Kurbani

Share

Besimtaret Mysliman te Pukes kremtojn Kurban Bajramin

Share

Mesazhi i Myftiut me rastin e Kurban Bajramit

“Në emer të Allahut! Mëshiruesit dhe Mëshirëbërësit”   Të nderuar besimtarë! Sot e mbarë bota islame është në pritje të festës së Kurban Bajramit! Zoti e dha këtë festë, që njërëzimi të jetë i gëzuar dhe i lumtur. Festa e Kurban Bajramit fton të gjithë në rrugen e Zotit. Rrugë e cila i mban larg dhunës, […]

Zjarret ne pyjet e Pukes, reagojne komunitet fetare

Prej ditesh zjarret kan pushtuar malet e Pukes duke djeg keshtu mbi 5 hektar pyje jane perfshire nga zjarret. Nderkoh situata me kritike ndodhet ne malin e Krrabit ku rrezikohen edhe dy ujesjellesit e Pukes dhe te Fush-arrezit. Situata e renduar e zjarreve ne rrethin e Pukes ka bere qe edhe komunitet fetare te reagojne […]

Fitër Bajrami, qindra besimtare mbushin xhamiat e Pukës.

Sot 08 gusht 2013 qindra besimtare mysliman te rrethit te Pukes i jane drejtuar Xhamiave per te falur namazin e Fiter Bajramit. Numrin me te madh te besimtareve qe falen namazin e Fiter Bajramit u regjistrua ne qytetin e Pukes ku moren pjese qindra besimtare mysliman. Nga pjesmarrja e madhe, dhjetra besimtare kan fal namazin […]

Medreseja Shkoder shtron iftar per agjeruesit Pukjan

Share

Resmi LIKAJ – Mirese vjen muaji Ramazan

Share

N/Kryetari i KMSH-se Bujar Spahiu vizite ne Myftinine e Pukes.

Share

Takim ne fshatin Qerret me rastin e nates se Miraxhit.

Share

Takim ne qytetin e Fush-arrezit me rastin e nates se Miraxhit.

Share

Myftinia Puke zhvillon takim ne fshatin Qerret ne kuader te nates se bekuar Berat

Ne kuader te nates se bekuar Berat, sot 18 prill 2019 Myftinia Puke ka zhvilluar ne xhamin e fshatit Qerret nje takim me grat dhe vajzat e ketij fshati. Myftiu i Pukes Gezim Kopani i shoqeruar nga bashkeshortia e tij si dhe Forumi i Gruas Myslimane per fshatin Qerret. Takimin e pershendeti Myftiu i Pukes […]