Home » Archives by category » Video (Page 2)

Myftiu i Pukes uron besimtaret me rastin e Fiter Bajramit

Myftiu i Pukes uron besimtaret me rastin e Fiter Bajramit

Bismilahir Rahmanir Rahim Ne emer te Zotit. Meshiruesit . Meshireberesit.   Te nderuar besimtare ! Ne keto momente, dite dhe nate te vecante kam kenaqesin qe nepermjet ketij mesazhi te uroj besimtaret mysliman te rrethit te Pukes agjerim te pranuar tek Allahu i Madheruar. Sebashku perjetuam nje Ramazan te mbushur plot miresi dhe shprese. Ai […]

Myftiu i Pukes uron besimtaret me rastin e Fiter Bajramit

Bismilahir Rahmanir Rahim Ne emer te Zotit. Meshiruesit . Meshireberesit.   Te nderuar besimtare ! Ne keto momente, dite dhe nate te vecante kam kenaqesin qe nepermjet ketij mesazhi te uroj besimtaret mysliman te rrethit te Pukes agjerim te pranuar tek Allahu i Madheruar. Sebashku perjetuam nje Ramazan te mbushur plot miresi dhe shprese. Ai […]

FAMILJA – REPORTAZH

Share

Përkujtohet 25 Vjetori i Riorganizimit të Myftinise së rrethit Pukë

Përkujtohet 25 Vjetori i Riorganizimit të Myftinise së rrethit Pukë

Myftinia e rrethit Pukë në një ceremoni të veçantë ka përkujtuar në qytetin e Pukës 25 Vjetorin e Riorganizimit të Myftinisë së rrethit Pukë. Aktiviteti u hap me Hymnin Kombëtar për të vijuar me Imam Ajdin Thaqi i cili këndoi disa versete nga Kur’ani i Madhëruar. Më pas Prof.Dr.Bajram Xhafa mbajti një kumtesë ku foli mbi rolin hoxhallarëve […]

Zhvillohet ne Puke programi “Perjetesisht me Ty” kushtuar hz.Muhamed a.s.

Zhvillohet ne Puke programi “Perjetesisht me Ty” kushtuar hz.Muhamed a.s.

Share

Haxhi Hafiz Sabri Koçi, pishtari i lirisë së besimit (DOKUMENTAR)

Haxhi Hafiz Sabri Koçi, pishtari i lirisë së besimit (DOKUMENTAR)

Share

Arkiv (Falja e Fiter Bajramit ne xhamin e Pukes,viti2005)

Arkiv (Falja e Fiter Bajramit ne xhamin e Pukes,viti2005)

Pamje nga falja e Fiter Bajramit ne xhamin e Pukes viti 2005. Publikim ne kuader te 25 vjetorit te Riorganizimit te Myftinise Puke.   Share

Myftiu i Pukës Gëzim Kopani uron Fitër Bajramin (video)

Myftiu i Pukës Gëzim Kopani uron Fitër Bajramin (video)

Share

Neser fillon Muaji i Ramazanit, Myftiu i Pukes, Gezim Kopani mesazh urimi besimtarve

Neser fillon Muaji i Ramazanit, Myftiu i Pukes, Gezim Kopani mesazh urimi besimtarve

Share

Perkujtohet Profeti Muhammed a.s. ne qytetin e Pukes (video)

Perkujtohet Profeti Muhammed a.s. ne qytetin e Pukes (video)

Share