Home » Archives by category » Njoftime (Page 5)

Njoftim per Imsakijen e Ramazanit

Njoftim per Imsakijen e Ramazanit

Myftinia Puke njofton te gjithe myslimanet qe kan nevoje per Imsakijen e Ramazanit 2016 mund ta marr ate cdo dite prane Xhamise se qytetit te Pukes. Ne fshatin Iballe mund ta terheqin prane Xhamise Iballe. Dita e pare e agjerimit eshte me date 06 qershor 2016 Share

MESAZH NGUSHËLLIMI

MESAZH NGUSHËLLIMI

Myftinia Pukë i shpreh ngushëllimet e sinqerta Kishës Katolike, Dioqezes së Sapës, Famullisë Pukë dhe Fushë Arrëz dhe të gjithë besimtarëve katolikë, për ndarjen nga jeta të Ipeshkvit Dom Luçjano Avgustini, Ipeshk i Sapës. Disa herë drejtues të Myftinisë Pukë kanë pasur rastin që të takohen dhe të bashkëbisedojnë me Ipeshkvin Avgustini. Afro dhjëtë vite […]

Njoftim: Neser date;21.05.2016 nata e Mire Beraet

Njoftim: Neser date;21.05.2016 nata e Mire Beraet

Myftinia Pukë njofton të gjithë besimtarët mysliman të rrethit Pukë se me datë 21.05.2016 ështe Nata e Mirë Beraet. Për agjeruesit e kësaj nata Syfyri bëhet në oren 03:13 ndërsa iftari çelet në oren 20:04 Share

Programi me rastin e 25 Vjetorit të Riorganizimit të Myftinisë Pukë

Programi me rastin e 25 Vjetorit të Riorganizimit të Myftinisë Pukë

“25 Vjet nga Riorganizimi i Myftinisë së rrethit Pukë. 25 Vjet Pishtar Ndriçues” -Programi Datë; 13.05.2016, ora: 12:30 – 14:00 – Programi i veçantë në Xhamin e Re të qytetit të Pukës. – 18 Vjet nga Ndërtimi i Xhamisë së Re Pukë. – Kontributi i Imamëve të Xhamive – Dorzim të disa titujve vlersues për […]

Njoftim: Neser Nata e Mire “Miraxh”

Njoftim: Neser Nata e Mire “Miraxh”

Njoftim Myftinia e rrethit Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se neser date: 03.05.2016 eshte Nata e Mire “Miraxh”. Syfyri behet ne ore: 03:43 ndersa Iftari çelet ne oren 19:46 Myftinia e rrethit Puke   Per te mesuar se Cfare eshte Nata e Miraxhit ju ftojme te klikoni ketu: http://myftiniapuke.org/?p=2381   Share

Njoftim: Takim ne fshatin Trun ne kuader te Neteve te Mira

Njoftim: Takim ne fshatin Trun ne kuader te Neteve te Mira

Sot date 27.04.2016 Myftinia e rrethit Puke ne kuader te Neteve te Mira ora 18:00 do zhvilloje ne fshatin Trun nje takim me banoret e ketij fshati ky do marr pjese Myftiu Gezim Kopani. Ju mirepresim ! Share

Njoftim;Për aktivitete që do zhvillohen në kuadër të 25 Vjetorit të Riorganizimit të Myftinisë Pukë

Njoftim;Për aktivitete që do zhvillohen në kuadër të 25 Vjetorit të Riorganizimit të Myftinisë Pukë

Myftinia e rrethit Pukë është duke bërë përgatitjet për zhvillimin e disa aktiviteteve në kuadër të “25 vjetorit te Riorganizimit të Myftinisë së rrethit Pukë.” Në këtë kuadër Këshilli i Myftinisë së rrethit Pukë më datë 24.01.2016 nr.prot;16 ndër të tjera është ka vëndosur :  Dhënie titulli vlersimi me emërtim: “Pishtar Islam” dhe Çertifikatë “Mirënjohje” […]

Njoftim: Krijohet sektori “Aktivist dhe Aktivistet” e Myftinise Puke

Njoftim: Krijohet sektori “Aktivist dhe Aktivistet” e Myftinise Puke

Njoftim: Me qellim shtimin e aktiviteteve islame ne rrethin e Pukes, Myftinia e rrethit Puke ka vendos te krijoje nje sektor ne te cilin do kete persona te cilet do te quhen “Aktivist dhe Aktiviste te Myftinise Puke” duke i kushtuar vemendje te vecante rinise. Keto aktivist do japin kontributin e tyre vullnetar ne ndihme […]

Njoftim:Me date 7.4.2016 eshte Nata e Mire Regaib

Njoftim:Me date 7.4.2016 eshte Nata e Mire Regaib

Myftinia e rrethit Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te Pukes se me date 07.04.2016 eshte Nata e Mire Regaib. Share

Njoftim:Bisede islame ne fshatin Kabash,ne kuade te nates se Mire Regaib

Njoftim:Bisede islame ne fshatin Kabash,ne kuade te nates se Mire Regaib

Njoftim “Ne kuader te nates se Mire Regaib, neser dt.5.4.2016 ora 17:00 afer shkolles se fshatit Kabash zhvillohet nje takim me Myftiun e Pukes Gezim Kopani i cili do flas mbi vlerat e kesaj nate. Ftohen te marrin pjese familjet myslimane te ketij fshati!” Share

Shtohet numri i te rive qe falin namazin e Teravis

Kete vit muaji ramazan po perjetohet ndryshe ne qytetin e Pukes. Ndryshe nga vitet e tjera kete vit eshte verejtur numer i shtuar i te rive qe falin namazin e teravise ne xhamin e qytetit te Pukes. Po ashtu edhe numri i grave qe falin namazin e teraviz eshte shtuar, gje e cila ka bere […]