Home » Archives by category » Njoftime (Page 3)

Njoftim: Me 01 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami

Njoftim: Me 01 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami

  Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se me date 01 shtator 2017 eshte festa e Kurban Bajramit. Ritet fetare ne kete dite fillojne qe ne oret e pare te mengjesit si me poshte vijon: Xhamia Puke do jete e hapur qe nga ora 05:00 ku pas kesaj ore do behet […]

Njoftim: Me 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit

Njoftim: Me 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se diten e diele date 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit. Qe ne mengjes ora 04:45 fillon falja e namazit te sabahut per te vijuar ne oren 05:00 deri ne oren 05:50 me predikime te ndryshme islame. Ndersa ne oren 05:50 fillon ceremonia […]

Njoftim:Me date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit

Njoftim:Me date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se diten e shtune date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit. Per kete dite syfyri mbyllet ne oren 03:06 min ndersa iftari behet ne oren 20:10 min. Ndersa neser date 26 maj 2017 fillon falja e namazit te Teravive ne xhamin […]

Njoftim:Neser dt.26.5.2017 zhvillohet konkursi mes nxenesve te Kur’anit

Njoftim:Neser dt.26.5.2017 zhvillohet konkursi mes nxenesve te Kur’anit

Njoftim: Myftinia Puke ne bashkepunim me Shoqaten V.H.K Istanbul dhe me Shoqaten Bashkesia Kultura Islame Puke organizon me date 26 maj 2017 konkursin mes nxenesve te Kur’anit Puke, Fushe Arrez, Qerret dhe Iballe. Konkursi do zhvillohet ne xhamin e qytetit te Pukes neser date 26 maj 2017 ora: 13:45. Share

Njoftim:Neser dt.10.05.2017 eshte nate e trete e mire Beraet

Njoftim:Neser dt.10.05.2017 eshte nate e trete e mire Beraet

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se neser date 10 maj 2017 eshte nata e trete e mire Beraet. Njoftohen agjeruesit e kesaj nate se syfyri mbyllet ne oren 03:31 ndersa iftari behet ne oren 19:53.   Ne lidhje me kete nate profeti Muhammed a.s ka thene Profeti Muhammed a.s. […]

Njoftim:Kan arritur imsakija e Ramazanit 2017

Njoftim:Kan arritur imsakija e Ramazanit 2017

Myftinia Puke njofton se kan arritur ne Myftini, Xhamin Puke, Qerret, Iballe etj imsakija e Ramazanit 2017. Ju mund te terhiqni imsakijen e koheve te ramazanit cdo dite prane Myftinise Puke, Xhamise Puke, Qerret, Iballe ose mund te interesoheni gjithashtu edhe tek anetaret e Keshillit te Myftinise Puke qe mbulon zonen tuaj. Share

Njoftim: Me datë;23.04.2017 është nata e dytë e Mirë e Israsë

Njoftim: Me datë;23.04.2017 është nata e dytë e Mirë e Israsë

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se me date 23.04. 2017 eshte nata e dyte e Mire e Isras  e cila njihet edhe si nata e Miraxhit. Njoftojme agjeruesit e kesaj nate se syfyri mbyllet ne oren 04:02 ndersa iftari behet ne oren 19:35. Kjo eshte nje nate qe Allahu xh.sh e permend edhe ne […]

Njoftim: Neser dt.30.3.2017 eshte nata e pare e Mire “Regaib”

Njoftim: Neser dt.30.3.2017 eshte nata e pare e Mire “Regaib”

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se neser date 30 mars 2017 eshte nata e pare e Mire “Regaib” Njoftojme agjeruesit e kesaj nate se syfyri mbyllet ne oren 04:48 ndersa iftari behet ne oren 19:09 min. Nata Regaib eshte nata e miresive. Ai qe i lutet Allahut me dua, lutje, […]

Njoftim

Njoftim

Njoftim: “Myftinia Puke njofton besimtaret e fshatit Qerret se namazi i xhumas ne xhamin e fshatit Qerret do falet ne oren 14:00. Po ashtu njoftojme femijet e fshatit Qerret se kursi i Mejtepit do zhvillohet cdo dite te diele ne oren 9:30 tek xhamia Qerret Puke.” 29.3.2017 Share

Njoftim:Me dt.25.3.2017 Myftinia Puke organizon simpoziumin “Mesazhe Profetike”

Njoftim:Me dt.25.3.2017 Myftinia Puke organizon simpoziumin “Mesazhe Profetike”

Me date 25 mars 2017, ora 11:00 ne Sallen e Leksioneve te Pallatit te Kultures Puke , Myftinia Puke organizon simpoziumin me titull: “Mesazhe Profetike“ Programi   -Hymni kombetar -Recitim nga Kur’ani -Dokumentar (12 min) -Fjale pershendetese e Myftiut Gezim Kopani -Fjale pershendetese e N/Kryetarit te Komunitetit Mysliman te Shqiperise Gazmend Aga -Fjale pershendetese nga […]

Myftinia Puke zhvillon takim ne fshatin Qerret ne kuader te nates se bekuar Berat

Ne kuader te nates se bekuar Berat, sot 18 prill 2019 Myftinia Puke ka zhvilluar ne xhamin e fshatit Qerret nje takim me grat dhe vajzat e ketij fshati. Myftiu i Pukes Gezim Kopani i shoqeruar nga bashkeshortia e tij si dhe Forumi i Gruas Myslimane per fshatin Qerret. Takimin e pershendeti Myftiu i Pukes […]