Home » Archives by category » Njoftime (Page 2)

Neser 26.01.2018 eshte 20 vjetori i Xhamise se Re te qytetit Puke

Neser 26.01.2018 eshte 20 vjetori i Xhamise se Re te qytetit Puke

20 VJETORI I XHAMISË SË RE PUKË Myftinia Pukë me rastin e 20 Vjetorit të Xhamisë së Re Pukë, neser me datë 26 janar 2018, ora 12:15 në xhamin e re të qytetit Pukë pas namazit të xhumasë do zhvillojë një aktivitet përkujtimorë me rastin e këtij përvjetori. Ju ftojmë të merrni pjesë ! Xhamia […]

Njoftim: Me 11.11.2017 zhvillohet ne Puke simpoziumi “Mejtepet e Myftinise Puke dhe Roli i Tyre”

Njoftim: Me 11.11.2017 zhvillohet ne Puke simpoziumi “Mejtepet e Myftinise Puke dhe Roli i Tyre”

Per here te pare me lejen e Zotit diten e shtune 11 nentor 2017, ora 11:00 Myftinia Puke zhvillon simpoziumin te titulluar: “Mejtepet e Myftinise Puke dhe Roli i Tyre.” Ne kete aktivitet do marrin pjese zyrtare te larte te fese islame brenda Republikes se Shqiperise, dhe zyrtare te larte islam nga Republika e Kosoves. […]

Njoftim: Ka filluar simestri i ri ne Mejtepet e Pukes,Fushe Arrezit e Qerretit

Njoftim: Ka filluar simestri i ri ne Mejtepet e Pukes,Fushe Arrezit e Qerretit

Myftinia Puke sebashku me shoqaten Bashkesia Kultura Islame Puke njofton besimtaret mysliman se ka filluar simestri i ri ne Mejtepet : Puke , Fushe Arrez dhe Qerret. Shume shpejt do filloj per here te pre Mejtepi ne Rrape. Ndersa Mejtepi ne Iballe nuk do hapet per nje kohe te pa percaktuar per shkak te punimeve […]

Njoftim: Myftinia Puke ben thirrje per grumbullimin e informacioneve per Imamet,Myezinet, Mejtepet etj

Njoftim: Myftinia Puke ben thirrje per grumbullimin e informacioneve per Imamet,Myezinet, Mejtepet etj

Myftinia Puke me iniciativen edhe te Myftiut te Pukes Gezim Kopani po grumbullohen te dhena prej vitesh per: Myftinine, Myftite, Imamet, Xhamit por njekohesisht edhe per Mejtepet (Mektebe), prandaj kushdo qe ka te dhana si: dore shkrime, diftesa, fotografi jane te lutur ti paraqesin prane Myftinise Puke per nje kohe rreth 30 min sa te […]

Njoftim: Me 01 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami

Njoftim: Me 01 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami

  Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se me date 01 shtator 2017 eshte festa e Kurban Bajramit. Ritet fetare ne kete dite fillojne qe ne oret e pare te mengjesit si me poshte vijon: Xhamia Puke do jete e hapur qe nga ora 05:00 ku pas kesaj ore do behet […]

Njoftim: Me 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit

Njoftim: Me 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se diten e diele date 25 qershor 2017 eshte festa e Fiter Bajramit. Qe ne mengjes ora 04:45 fillon falja e namazit te sabahut per te vijuar ne oren 05:00 deri ne oren 05:50 me predikime te ndryshme islame. Ndersa ne oren 05:50 fillon ceremonia […]

Njoftim:Me date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit

Njoftim:Me date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se diten e shtune date 27 maj 2017 eshte dita e pare e Ramazanit. Per kete dite syfyri mbyllet ne oren 03:06 min ndersa iftari behet ne oren 20:10 min. Ndersa neser date 26 maj 2017 fillon falja e namazit te Teravive ne xhamin […]

Njoftim:Neser dt.26.5.2017 zhvillohet konkursi mes nxenesve te Kur’anit

Njoftim:Neser dt.26.5.2017 zhvillohet konkursi mes nxenesve te Kur’anit

Njoftim: Myftinia Puke ne bashkepunim me Shoqaten V.H.K Istanbul dhe me Shoqaten Bashkesia Kultura Islame Puke organizon me date 26 maj 2017 konkursin mes nxenesve te Kur’anit Puke, Fushe Arrez, Qerret dhe Iballe. Konkursi do zhvillohet ne xhamin e qytetit te Pukes neser date 26 maj 2017 ora: 13:45. Share

Njoftim:Neser dt.10.05.2017 eshte nate e trete e mire Beraet

Njoftim:Neser dt.10.05.2017 eshte nate e trete e mire Beraet

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes se neser date 10 maj 2017 eshte nata e trete e mire Beraet. Njoftohen agjeruesit e kesaj nate se syfyri mbyllet ne oren 03:31 ndersa iftari behet ne oren 19:53.   Ne lidhje me kete nate profeti Muhammed a.s ka thene Profeti Muhammed a.s. […]

Njoftim:Kan arritur imsakija e Ramazanit 2017

Njoftim:Kan arritur imsakija e Ramazanit 2017

Myftinia Puke njofton se kan arritur ne Myftini, Xhamin Puke, Qerret, Iballe etj imsakija e Ramazanit 2017. Ju mund te terhiqni imsakijen e koheve te ramazanit cdo dite prane Myftinise Puke, Xhamise Puke, Qerret, Iballe ose mund te interesoheni gjithashtu edhe tek anetaret e Keshillit te Myftinise Puke qe mbulon zonen tuaj. Share

Page 2 of 512345

Njoftim per marrjen e Lejes se Zhvillimit per rindertimin e xhamise se Koder Hanit

Myftinia Puke njofton besimtaret se dje me vendim nr.18 date; 04.12.2018, eshte marr “Leja e Zhvillimit” nga Bashkia Puke per rindertimin e xhamis se vjeter te Koder Hanit. Sipas maveshjes me KMSH, xhamia sponsorizohet dhe ndertohet nga Fondacioni Miresia. Me lejen e Zotit, ne pak kohe ose dite , ne vartesi te ecjes se proceduarave […]