Home » Archives by category » Aktualitet

Shperndahet mish i kurban per dhjetra familjeve ne nevoj

Shperndahet mish i kurban per dhjetra familjeve ne nevoj

Me rastin e Kurban Bajramit 2019, Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqatave islame dhe jo vetem shperndau mish kurbani per dhjetra familje ne rrethin e Pukes. Shperndarja e mishit te kurbani u be ne gjithe rrethin e Pukes. Organizimi i shperndarjes u be ne bashkepunim mes grupit te punes ngritur per kete rast nga Myftinia […]

Me rastin e Kurbanit drejtuesit e institucioneve vizit ne Myftinin e Pukes

Me rastin e Kurbanit drejtuesit e institucioneve vizit ne Myftinin e Pukes

Me dt.11.8.2019, drejtues te institucioneve zhvilluan vizit ne Myftinine e Pukes per te percjell urimet me rastin e festes se Kurban Bajramit. Te paret qe uruan ishin drejtuesit e Kishes Katolike Puke, per te vijuar me ato te Bashkive, drejtorive te ndryshme, subjekteve politike, shoqerise civile etj. Mysafiret u priten nga Myftiu i Pukes Gezim […]

Festohet festa e Kurban Bajramit ne rrethin e Pukes

Festohet festa e Kurban Bajramit ne rrethin e Pukes

Me dt. 11.8.2019, ne gjithe rrethin e Pukes eshte festuar Kurban Bajrami. Qindra besimtar qe ne oret e para te mengjesit iu drejtuan xhamive te rrethit te Pukes per te falur namazin e Kurban Bajramit. Namazi i Kurbani u fal ne Puke, Qerret etj. Share

Mesazh urimi i Myftiut te Pukes me rastin e Kurban Bajramit

Mesazh urimi i Myftiut te Pukes me rastin e Kurban Bajramit

MESAZH URIMI I MYFTIUT TE PUKES GEZIM KOPANI ME RASTIN E FESTES SE KURBAN BAJRAMIT (10.08.2019) Bismilahir Rahamanir  Rahim! Ne emer te Allahut, Meshiruesit, Meshireberesit! Ne keto çaste te Arafatit deshiroj te percjell urimet me te mira per te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke dhe jo vetem. Siç e dini, neser 11 gusht 2019 eshte […]

Ndihmohen disa familje ne prag te festes se Kurban Bajramit

Ndihmohen disa familje ne prag te festes se Kurban Bajramit

Ne prag te festes se Kurban Bajramit, Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqates “V.H.K.Istanbul” shperndau disa pako ushqimore per disa familje ne fshatin Iballe. Me kete rast Myftiu i Pukes Gezim Kopani pasi falenderoj shoqaten V.H.K.Istanbul per mbeshtetjen ftoj te pranishmit per ushqimin shpirterore duke adhuruar Allahun si dhe duke bere vepra te mira. Shfrytezoj rastin […]

Konstituohet Keshilli i ri i Myftinise Puke

Konstituohet Keshilli i ri i Myftinise Puke

Sot me date; 03.08.2019 ne selin e Myftinise Puke eshte bere konstituimi i anetareve te ri te Keshillit te Myftinise Puke. Mbledhja u hap me permendjen ajeteve te Allahut xh.sh. per te vijuar me pas me miratin e rendit te dites mbi zgjedhjen e Anetarit te ri te Keshillit te Pergjithshem te Komunitetit Mysliman te […]

Myftiu i Pukes Gezim Kopani pret ne nje takim zyrtare Ambasadorin e Kuvajtit ne Shqiperi

Myftiu i Pukes Gezim Kopani pret ne nje takim zyrtare Ambasadorin e Kuvajtit ne Shqiperi

Sot me; 02 gusht 2019, Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim zyrtare Ambasadorin e Ambasades se Kuvajtit ne Shqiperi Fayez Mishari Al Jassim dhe Atashun e kesaj Ambasades Jasin Al Bader. Ne fjalen e tij Myftiu i Pukes Gezim Kopani pasi e njohu Ambasadorin me historikun e Myftinise Puke nder te tjera tha: […]

Myftiu i Pukes priti ne nje takim kreun e shoqates se Paraplegjikeve te Pukes

Myftiu i Pukes priti ne nje takim kreun e shoqates se Paraplegjikeve te Pukes

Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka pritun ne nje takim kreun e shoqates se Paraplegjikeve Puke Mark Bardhoshi. Ne takim u diskutua mbi veprimtarit e ketij komuniteti dhe mundesit e zhvillimit te aktiviteteve te perbashketa ne te mire te kesaj shtres. Nderkohe Myftiu Gezim Kopani pergezoj kreun e shoqates se Paraplegjikeve Puke per kontributin e […]

Njoftim: Me date 11 gusht 2019 eshte dita e pare e Kurban Bajramit

Njoftim: Me date 11 gusht 2019 eshte dita e pare e Kurban Bajramit

Myftinia Puke njofton te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke se me date 11 gusht 2019 eshte dita e pare e festes se Kurban Bajramit, ajo vjen pas nates se madhe te Kurban Bajramit qe ndryshe njihet si dita e Arafatit. Njoftojme se me diten e pare te Kurban Bajramit qe heret ne mengjes eshte […]

Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim perfaqesuesit e shoqates Sulejmanie

Myftiu i Pukes Gezim Kopani priti ne nje takim perfaqesuesit e shoqates Sulejmanie

Diten e xhuma me 26.07.2019, Myftiu i Pukes Gezim Kopani , priti ne nje takim perfaqesuesin e shoqates Sulejmani per Shqiperin imamin e nderuar Shukri Kapllan. Gjate takimit u diskutua mbi bashkepunimin mes Myftinise Puke dhe shoqates Sulejmanie duke i kushtuar vemendje te vecante ceshtjes arsimore islame, veprimtarise fetare dhe jo vetem. Po ashtu Myftiu Gezim […]

Page 1 of 57123Next ›Last »

Shperndahet mish i kurban per dhjetra familjeve ne nevoj

Me rastin e Kurban Bajramit 2019, Myftinia Puke me mbeshtetjen e shoqatave islame dhe jo vetem shperndau mish kurbani per dhjetra familje ne rrethin e Pukes. Shperndarja e mishit te kurbani u be ne gjithe rrethin e Pukes. Organizimi i shperndarjes u be ne bashkepunim mes grupit te punes ngritur per kete rast nga Myftinia […]